Od czego zacząć projektowanie ogrodu?

Decydując się na posiadanie swojego własnego ogrodu tak naprawdę podejmujemy decyzję o tym, że będziemy pielęgnować te małe roślinki bez względu na wszystko. Musimy je podlewać, podcinać suche gałęzie. W teorii wszystko wydaje się być bardzo łatwe. Każdy wie jak dbać o kwiaty. Jednak gdy przychodzi do wykonania ostatecznego projektu bądź sadzenia roślin okazuje się, że nasze pomysły na aranżacje nie są najlepsze. Od czego więc zacząć?

Projektowanie ogrodów nie należy do zadań łatwych 

profesjonalne projektowanie ogrodów w LubliniePrzede wszystkim należy mieć chociaż odrobinę wiedzy, nawet teoretycznej. Bez tego niestety, ale nic nie uda się ugrać. Zapamiętać jednak należy kilka podstawowych elementów, między innymi : nigdy nie rozpoczynając projektowania od środka ogrodu. W momencie, gdy podejmujemy decyzję o ustawieniu rośliny czy pewnego elementu w samym centrum już ograniczamy swoją przestrzeń. To pierwsza zasada jaką trzeba przestrzegać, aby profesjonalne projektowanie ogrodów w Lublinie mogło przynieść pozytywny skutek. Dodatkowo wiele osób decyduje się na to, aby wydzielić niejako strefy znajdujące się w ogrodzie. Kobiety przeważnie marzą o tym, by mieć chociażby maleńki warzywniak. Tam gdzie decydujemy się na zasadzenie marchewek czy pietruszki nie powinno być możliwości gry w piłkę przez dzieci. Dlatego też strefa zabaw i relaksu powinna zostać nieco przesunięta. Chcąc mieć miejsce do spokojnego spoczynku zamiast stawiać krzesła i meble ogrodowe w samym ogrodzie do tego celu poleca się taras. 

Kiedy tylko mamy już wybrane rośliny, jakie chcemy aby znalazły się w naszym ogrodzie należy zapamiętać, że najwyższe elementy zielonej architektury powinny znajdować się najbliżej ogrodzenia, natomiast w stronę domu rośliny powinny być sadzone coraz to niższe. To optycznie powiększa ogród.